New Page 1

Januar 2012
7. Pohod na Tolsti vrh

STARA SPLETNA STRAN - KOČA FARBANCA - STARA SPLETNA STRAN - LETO 2011

Koča Farbanca se nahaja na severnem delu Dobroveljske planote (702 m). Poleg nje stoji antenski stolp, ki je dobro viden iz Zadrečke in deloma tudi iz Savinjske doline. Zgrajena je bila kot gozdarska koča leta 1954. Z razvojem gozdarstva in infrastrukture pa je izgubila svoj prvotni namen in bila zadnjih 15 let zapuščena. Od leta 2002 jo je prevzelo v najem PD Nazarje, leta 2006 pa odkupilo, tako da je sedaj v njeni lasti. Odprta je ob vikendih skozi vse leto. Dežurstva opravljajo člani PD Nazarje.

Dostop z avtom: Iz Nazarij po Zadrečki dolini, pred zaselkom Pusto polje levo po lokalni in gozdni cesti ob potoku Mostni graben do Farbance - 7 km, z Vranskega po lokalni cesti čez Ropasijo in Čreto - 12 km.

Markirana pot: Izhodišče vas Potok, pred zadnjim zaselkom (Motorček) po markirani poti. (40 minut) Od koče Farbanca so markirane poti speljane na Čreto, Tolsti vrh, ki se priključijo tudi na Savinjsko pot in Evropsko pot E-6.

Na Dobroveljski planoti je poleg koče na Čreti edina planinska postojanka.

OBRATOVALNI ČAS FARBANCE

SOBOTA: od 8. do 20. ure
NEDELJA IN PRAZNIKI: od 8. do 18. ure.

DEŽURSTVA NA FARBANCI OB VIKENDIH IN
PRAZNIKIH V LETU 2011